wtorek, 27 lutego 2018

Limeryk (213) z bonusem - Kurozwęki


                   🐦

Dzisiaj we wsi Kurozwęki
Lament wielki, płacze, jęki
Bo na śniadanie
Dostały lanie
Kury, gdyż nie jadły z ręki

                   😭

I co gorsze:

Jedna z drugą pyta
O dostęp do koryta!

A to już przecież skandal!

13 komentarzy:

 1. No popatrz, a w Azji nawet małpy jedzą z ręki:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Małpa to nie kura! A zresztą tych, którzy nie jedzą z ręki i mają pociąg do koryta, trzeba lać!

   Usuń
  2. O, do koryta to wszystkim pilno!

   Usuń
 2. A jak właściwie spuszcza się lanie kurom?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, nigdy nie spuszczałam lania kurom. Ale, że z ręki jeść nie chciały, a żądały dostępu do koryta, należało im lanie spuścić! Słusznie!

   Usuń
  2. To pewnie od kaczek ten łomot dostały?

   Usuń
 3. Jakieś strasznie wyemancypowane te kury, podejrzewam, że mogą być powiązane z Brukselą! :)
  Obiecany link do konkursu:
  www.konkursnafraszke.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzałam, znam ten konkurs. Przed kilkoma laty wzięłam w nim udział, wysłałam kilka fraszek. Nawet nie zadali sobie trudu, by ogłosić, kto wygrał i przedstawić wyniki. Długo po terminie wyłonienia laureatów na stronie internetowej nie było o tym żadnej wzmianki, a system pozwalał nadal dodawać kolejne fraszki. Ta sama fraszka była fraszką tytułową i widzę, że komisja też ta sama. Nie wiem, czy wezmę udział. Ale dzięki serdeczne za link.

   Usuń
 4. bierz udział - do skutku. w końcu nikt nie obiecywał sukcesu od razu na początku. nie zniechęcaj się - Młynarski śpiewał: "róbmy swoje" - nie był głupi, uwierz mu. walcz. o swoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oko, dzięki za wsparcie mentalne. Ja w przypadku tego konkursu nie mam pretensji o to, że nie doceniono moich fraszek, tylko o to, że organizator ma uczestników w tak zwanej dupie, bo nawet nie zadał sobie trudu podsumowania konkursu i opublikowania listy laureatów. Laureaci dowiedzieli się o tym indywidualnie, że są laureatami, a reszta została wysłana na szczaw. Ja lubię być poważnie traktowana. I tylko o to mi chodziło w moim wpisie. Nie wykluczam udziału w konkursach, mimo, że rzadko jestem zauważana. A swoje robię tu, na tym blogu - dla Was, drodzy Czytelnicy.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Tu masz rację. Do koryt się pchają, a zapominają, że do koryta niech dochodzi ten, który nikomu nie zaszkodzi. Ładny maluch, uściski.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Zachęcam do komentowania.

W przypadku braku konta na Google lub Fb i logowania się jako "Anonimowy", bardzo proszę o podpisanie się w treści komentarza, gdyż chciałabym wiedzieć, kto do mnie pisze.

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, jednak komentarze obraźliwe i zawierające wulgaryzmy będą konsekwentnie usuwane. Dobre maniery i kulturę słowa cenię ponad wszystko.

Szczególnie polecam:

Fraszka na gościa