czwartek, 1 marca 2018

Jak rozumiemy słowa "zdradzieckie mordy"? I z góry przepraszam.

Hmmm...

Sekwencja słów "zdradzieckie mordy Żydów" przywołuje przed oczy świata zdradę, denuncjacje, morderstwa na Żydach, uciemiężenie tego narodu, Holokaust, ofiary, egzekucje... W każdym razie martyrologię i to na dodatek przeprowadzoną w sposób zdradziecki. Nikt inaczej nie ma prawa tego rozumieć.

A "zdradzieckie mordy Polaków"? Jak to rozumie Polak? Zapewne tak samo jak wyżej. Natomiast pewnym środowiskom ze świata (i niestety z Polski też) kreującym Polaków na morderców, zdrajców i kolaborantów marzy się, by określenie "zdradzieckie mordy Polaków" oznaczało twarze 😖 owych wykreowanych.
Czy według nich nas nikt nie zdradzał, nie mordował, nie ciemiężył? Nie z tym "mordy Polaków" mają się kojarzyć?

To tak na marginesie w imię tak zwanej "poprawności politycznej". Tak mnie naszło, więc dołączam się do przeprosin (film poniżej) i również przepraszam wszystkie narody, że jestem Polką...

Ponieważ Blogger nie radzi sobie z wyszukaniem tego filmu na YouTube, to zamieszczam link bezpośredni:


I przepraszam za te takie tam refleksje wrednej czarownicy, co to pojęcia nie ma, o czym pisze...
Paszkwil to jest po prostu i antyse...  🤐

16 komentarzy:

 1. Zrobił to podobno jakiś amator. Od razu przychodzą na myśl różne pytania. Mnie np. takie: Co na to ci, którzy biorą kasę z naszych podatków na obronę dobrego imienia Polski? Czy już się skontaktowali z twórcą? Jak wyglądają przygotowania do 100 wersji językowych? Dlaczego Gliński jest jeszcze tym ministrem?
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chciałabym to wiedzieć. A te 100 wersji językowych to obowiązek! I pokazywać wszędzie! Kto, poza Polakiem znajdzie to na YouTube? Blogger nie znajduje. Nie można tego filmu wstawić tu z Bloggera.

   Usuń
 2. Wstrząsające nagranie. Jakiś taki dreszcz mnie przeszedł. I wiesz co? Chyba nie ma sensownego zdania na ten temat. Świat jest zły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpowszechniajcie ten film, podawajcie dalej, gdzie się da, skoro politycy nie potrafią. Bierzmy sprawy we własne ręce, jak autor tego nagrania.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Paszkwil to raczej nie jest, ale antyserwilizm na pewno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, dla niektórych wszystko, co nie po ich myśli to paszkwil, ale czy antyserwilizm, to już nie mam przekonania ;-)
   W każdym razie anty- i tyle
   Pozdrawiam Cię Boja serdecznie

   Usuń
 4. Ja bym chciała wiedzieć, co myślał Kaczyński wypowiadając te słowa ?
  Wszak z jego ust one padły...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat on miał na myśli kolegów polityków, swoich adwersarzy i przeciwników, co jednoznacznie wynika z pełnej treści jego wypowiedzi. Ale w ucho mi wpadło i do wpisu przypasowało jak ulał, zainspirował mnie. Serdeczności :)

   Usuń
  2. A tak w ogóle, do czego to wszystko zmierza?
   Ja nie przepraszam, nie mam za co, to za palenie czarownic też mamy przepraszać? A poza tym po co komu musztarda po obiedzie, papież przeprasza za pedofilię, Niemcy za wojnę...

   Usuń
  3. Ja też nie mam za co, dlatego dołączam się do tych przeprosin na filmie, oczywiście bardzo przewrotnych, bo to nas powinno się przepraszać, za to co na przestrzeni wieków nam się robiło, a co się teraz przekłamuje. Od wieków przetaczały się przez nasz kraj wojska z północy na południe, ze wschodu na zachód i odwrotnie, grabili, mordowali, niszczyli, potem na naszej ziemi stawiali fabryki śmierci i teraz odwracają kota ogonem. Nikt nie przeprosił, nikt nie wyrównał strat, nie dostaliśmy grosza kontrybucji wojennych, na dodatek wmawia się światu, że to my byliśmy katami, nie ofiarami. Pochylmy więc głowy i przeprośmy wszystkie narody, że jesteśmy Polakami, że mamy swój honor i dumę, i że nie pozwolimy na te wszystkie kłamstwa.

   Usuń
 5. Wstrząsający film i jest za co nas przepraszać. Problem z tym, że my potrafimy działać jednym frontem , tylko w obliczu zagłady. Na emigracji jesteśmy jedynym narodem, który mało sobie pomaga, doświadczyłam tego. Jestem dumna ze swoich korzeni i zawsze powtarzam jestem Polką, dziękuję za udostępnienie nagrania, bo zrobiło na mnie duże wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mnie też, stąd ten wpis. A podobno to jakiś amator zrobił, widać też miał już dość tego, co dzieje się wokół tzw. "polskich obozów śmierci" i Polaków w ogólności.
   Serdeczności

   Usuń
 6. Do niczego dobrego to nie prowadzi, a do wielonarodowej nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, ale czy mamy się godzić na wszystko i nie bronić naszego dobrego imienia?

   Usuń
 7. Bardzo dobry film, taki prawdziwy i realistyczny, zmroził mnie bardzo. Brawo dla aktora amatora za świetną grę jakiej brakuje wielu sławom.
  To co się dzieje w naszym kraju woła o pomstę do nieba. Brakuje mi już słów by to komentować, a wszystko co możliwe mi opadło.
  Aż strach pomyśleć co będzie następne, zewsząd nas atakują, a nasz rząd zamiast nas bronić, to oczywiście nas jeszcze bardziej pogrąża.
  Przeszłość, historia były wszystkim doskonale znane od lat, na podstawie faktów, dowodów udowodniono Niemcom ich winę, a teraz niby chcą zmienić bieg historii? Czyli co, znaczy się, że i podręczniki będą zmieniać? To jakaś kpina :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, witam na moim blogu i dziękuję za odwiedziny.
   Widziałam już globusy i mapy niemieckie, gdzie Polski nie było i to te z XXIw. Może podręczników niemieckich też zmieniać nie trzeba, bo Polski tam nie ma, albo jest w granicach jeszcze sprzed wojny. Faktem jest, że Niemcom wygodnie byłoby zrzucić na nas ich winy, albo przynajmniej przypisać współodpowiedzialność. Może i udowodniono winę Niemców, ale najwyraźniej za słabo, a oni nie do końca przyjęli to do wiadomości. Nie wiem, nie jestem politykiem ani historykiem, ale jestem Polką i to, co się teraz dzieje medialnie wokół naszego kraju bardzo mnie wkurza.

   Ja wiem, że mój pojedynczy głos krzyczący "Nie pozwalam kłamać i obrzucać mój kraj oszczerstwami!" nic nie znaczy, ale jeśli tych głosów będą miliony, to już coś.

   Nie potrafię siedzieć cicho, gdy ktoś z uporem maniaka mówi o polskich obozach śmierci, nazywa nas narodem morderców i zarzuca współudział w masowej eksterminacji narodu żydowskiego czyli Holokauście. I tu, na tym blogu oraz wszędzie, gdzie mam swoje miejsce w sieci i nie tylko, wyrażam mój stanowczy sprzeciw.
   Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny. Zachęcam do komentowania.

W przypadku braku konta na Google lub Fb i logowania się jako "Anonimowy", bardzo proszę o podpisanie się w treści komentarza, gdyż chciałabym wiedzieć, kto do mnie pisze.

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, jednak komentarze obraźliwe i zawierające wulgaryzmy będą konsekwentnie usuwane. Dobre maniery i kulturę słowa cenię ponad wszystko.

Szczególnie polecam:

Fraszka na gościa