środa, 5 grudnia 2018

Nauczyciele! Bierzcie sprawy w swoje ręce! Odwagi!

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele,
Otrzymałam niedawno na Fb taką wiadomość:

"Przekaż proszę wszystkim nauczycielom jakich znasz
Proszę o udostępnianie:
Drodzy Nauczyciele:
W dniach 17.12-21.12 bierzemy zbiorowe L4. Żądamy 1000 zł podwyżki od 1.02.2019 r. Jeżeli rząd nas nie wysłucha akcję powtarzamy po Nowym Roku. Mamy dość niskich zarobków i coraz trudniejszych warunków pracy. Nie czekajmy na związki zawodowe, bo efekty ich pracy są marne i niewidoczne. Zjednoczmy się na dole!!! Bez względu na poglądy polityczne, to czy ktoś woli Kaczkę czy Kaczora. Chociaż raz zawalczmy o swoje. Odwagi! Damy radę!"

No to teraz moja refleksja odnośnie tego apelu:
Uważam, że największe skutki pozytywne dla nas dałoby jednoczesne wypisanie się ze wszystkich związków zawodowych nauczycielskich.
W końcu ci, którzy coś w naszej sprawie powinni robić, a nie robią, żyją z naszych składek. Jak im strach do gaci by zajrzał, to może byliby skuteczniejsi. Może taką właśnie wiadomość rozesłać do nauczycieli i ustalić datę masowego wypisania się ze związków, które zamiast trzymać wspólny front - tylko się kłócą i nawzajem zwalczają?
Ale byłaby jazda!

Zwolnienie? OK, tylko jeśli lekarze nie zechcą ich wystawiać, bo ktoś ich postraszy, że poniosą konsekwencje?!
Obawiam się, że nic z tej akcji nie wyjdzie, bo środowisko nauczycielskie nie jest zgrane, większość potulnie podrepcze do pracy, nieliczni wesprą apel - pójdą na zwolnienie i... tylko stracą na i tak nędznych poborach, bo tej akcji nikt nie zauważy. Mam rację, czy się mylę?
Górnicy potrafią, policja potrafi, dziś w wiadomościach słyszałam, jakie to podwyżki ma otrzymać wojsko.
A nas mają po prostu w dupie. Poniekąd na nasze własne życzenie.
Jeśli uważacie, że warto rozpowszechnić ten mój głos w sprawie, to udostępniajcie w środowisku nauczycielskim. Może jednak coś się da zrobić?
Post tej treści umieściłam również na Fb. Jeśli się pod tym podpisujecie, udostępniajcie!
Ja w każdym razie spróbuję wziąć to L4, choć zeszły tydzień spędziłam chora na zwolnieniu właśnie. Ciekawa jestem powodzenia tej akcji, choć nie przewiduję większego odzewu. Obym się myliła!

9 komentarzy:

 1. Ale żeby L4 dostać to trzeba chyba chorym być?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to będziemy! Żaden problem! Rozchorujemy się masowo :)

   Usuń
 2. Masowe L4? MASOWE LEWE L4? Lekarze zostaną zwolnieni zaraz po nauczycielach. Ja się robi protest, to się po prostu nie przychodzi do pracy, a nie na zwolnienie idzie. Bzdura totalna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policjanci przed Świętem Niepodległości poszli na masowe L4 i szybciutko osiągnęli to, co chcieli - podwyżki, zmianę warunków przechodzenia na emeryturę i inne. Wifac to jest skuteczny sposób na ten rząd i żaden lekarz ani policjant nie zostal zwolniony. Stąd taka akcja wśród nauczycieli. Skoro mogą jedni, to mogą i drudzy.

   Usuń
 3. A co z misją? Z dziećmi? Z edukacją? Jak można dawać taki przykład nieletnim? Zgroza.b.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już dawno wypisałam się ze związku...
  U nas lekarze nie chcą dawać na chorobę, a co dopiero na protest, o urlopy ciężko, a pracy jak na lekarstwo, marnie widzę ten protest...

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam już nie strajkuję, ale nauczycielom życzę powodzenia! W tym kraju inaczej się nie da.

  OdpowiedzUsuń
 6. W gronie nauczycieli jest wielki chaos i podpieprzanie jednego na drugiego, a to zrobił ten nierząd!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze tak było, od lat. Środowisko skłócone i mało solidarne. To wina dwóch zwalczających się nawzajem związków zawodowych. Ale to trwa już od kilku dekad. Bądźmy sprawiedliwi.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny. Zachęcam do komentowania.

W przypadku braku konta na Google lub Fb i logowania się jako "Anonimowy", bardzo proszę o podpisanie się w treści komentarza, gdyż chciałabym wiedzieć, kto do mnie pisze.

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, jednak komentarze obraźliwe i zawierające wulgaryzmy będą konsekwentnie usuwane. Dobre maniery i kulturę słowa cenię ponad wszystko.

Szczególnie polecam:

Fraszka na gościa