piątek, 29 grudnia 2017

Na ten Nowy Rok!

No i już po Świętach, goście odjechali,
A w mediach oferta sylwestrowych bali.
Bo idzie karnawał i sylwek za pasem.
Trzeba wyjść na parkiet i stuknąć obcasem.
Romantyczne pląsy, tańce żywiołowe
Pomogą nam zrzucić to nadprogramowe,
Co po świętach w biodrach, na brzuchach i udach
W sadle odłożone. Niechaj nam się uda!
Życzę tego paniom na ten Nowy Roczek,
By sadełko poszło w cycki, a nie w boczek.
Jakie jest dla panów podobne życzenie?
Niech im brzuch nie rośnie, tylko przyrodzenie!

Zasuwam i przenoszę z Onetu wszystko, co się da. Są już w komplecie opowiadania, moskaliki, lepieje, wkrótce uzupełnię pozostałe karty. Zachęcam do lektury. Jest tego sporo, aż sama się dziwię, że tyle tego napisałam. Jest co czytać i z czego się pośmiać  😛       🌚

7 komentarzy:

 1. Ha, ha, ha świetne życzenia i jeszcze lepsza puenta!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ świetne życzenia, oby sie spełniły, obie strony będą zadowolone:-)
  Dla Ciebie także:samych rewelacji w każdej dziedzinie życia i sztuki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciężka robota. cepelia i rękodzieło. od kopiowania można dostać jakiegoś obłędu. oby nie trzeba było kolejnej wędrówki ludów doświadczać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie jestem taka niefrasobliwa. Kopiuję wszystko podwójnie - na ten blog i do plików w komputerze. Potem jeszcze wyślę w chmurę. Nawet wobec jakiegoś kataklizmu, w którymś z tych miejsc moja praca się zachowa. Zresztą chyba też wydrukuję sobie oddzielnie wszystkie kategorie moich miniaturek literackich. Co na papierze, to na papierze ;-)

   Usuń
  2. no tak... jednym kopem obsłużyć również nieśmiertelność. bez względu na skutki - to była bardzo odświeżająca przeprowadzka.

   Usuń
  3. No może nie kopem i nie jednym i może nie nieśmiertelność, ale przykro by mi było stracić efekty mojej wieloletniej pracy. Nie twierdzę, że wszystko, co napisałam jest warte kopiowania i zachowania na dłużej, ale z limeryków, fraszek, moskalików jestem zadowolona i jest to mój mały dorobek literacki. Nie chciałabym, aby odszedł w niebyt. Toteż nie będę przenosić i zachowywać wszystkiego jak leci, ale treści literackie - tak. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o względzie na skutki takiej przeprowadzki. To chyba nie jest dziwne, że chcę zatrzymać efekty wieloletniej twórczości. Jedni wydają książki, inni kopiują do kompa i przechowują np na dysku Google w chmurze. Może kiedyś i ja coś wydam, jak będę miała czas się tym zająć.
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. to dotyczyło przeprowadzki - trudna, ale odświeżająca. w sumie przydatna, chociaz kosztuje trochę nerwów i roboty.
   ja widzę więcej plusów niż minusów, chociaz targanie historii nim styczeń się skończy może doprowadzić do białej gorączki. miałem o tyle łatwiej, że same literki i bez dodatkowych zakładek.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny. Zachęcam do komentowania.

W przypadku braku konta na Google lub Fb i logowania się jako "Anonimowy", bardzo proszę o podpisanie się w treści komentarza, gdyż chciałabym wiedzieć, kto do mnie pisze.

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, jednak komentarze obraźliwe i zawierające wulgaryzmy będą konsekwentnie usuwane. Dobre maniery i kulturę słowa cenię ponad wszystko.

Szczególnie polecam:

Fraszka na gościa